Lekcja wirtualna z DG SCIC

W piątek 19 stycznia 2018 r. w sali konferencyjnej Instytutu Lingwistyki Stosowanej odbyła się lekcja wirtualna (VC) - takie wydarzenia dydaktyczne organizujemy w Instytucie z sukcesem od wielu lat. Pragniemy podkreślić, że jesteśmy jedyną jednostką uniwersytecką w Polsce kształcącą tłumaczy, która może pochwalić się tą innowacją dydaktyczną! 

 

Dzisiaj, podczas dwugodzinnego spotkania, studenci specjalizacji ustnej naszego Instytutu tłumaczyli konsekutywnie na język polski przemówienia przygotowane przez tłumaczy z Dyrekcji Generalnej ds. Tłumaczeń Ustnych (DG SCIC) w językach: angielskim, niemieckim i francuskim. Lekcje wirtualne są doskonałą okazją do ćwiczenia tłumaczenia konsekutywnego, otrzymania merytorycznego feedbacku od tłumaczy pracujących w instytucjach unijnych, a także skonfrontowania własnych umiejętności z kompetencjami kolegów z innych sekcji językowych.

 

W najbliższym czasie planowane są kolejne spotkania, które współorganizujemy z naszymi Kolegami z innych europejskich ośrodków naukowo-akademickich, m.in. London Metropolitan University i Universidad de La Laguna. O terminach i tematyce lekcji będziemy naszych studentów informować z odpowiednim wyprzedzeniem.

 

Fot. Mirosław Kaźmierczak, Archiwum Biura Promocji UW

 

Fot. Mirosław Kaźmierczak, Archiwum Biura Promocji UW

 

Fot. Archiwum Biura Promocji UW

 

Fot. Archiwum Biura Promocji UW

 


© Instytut Lingwistyki Stosowanej UW | Kontakt | Webmaster | Ciasteczka / Cookies