Witamy na stronie Instytutu Lingwistyki Stosowanej

Instytut Lingwistyki Stosowanej Uniwersytetu Warszawskiego jest samodzielną jednostką badawczo-dydaktyczną kształcącą tłumaczy, językoznawców i nauczycieli języków obcych, funkcjonującą w strukturze Wydziału Lingwistyki Stosowanej.

 

Prowadzimy studia licencjackie (stacjonarne), magisterskie (zarówno stacjonarne jak i niestacjonarne) oraz doktoranckie i podyplomowe. Wszystkich zainteresowanych studiami w ILS zapraszamy do zapoznania się z informacjami w sekcji Dla Kandydatów.

 

 

logo EMCI  logo EMT  logo CIUTI

Nasz adres:
Instytut Lingwistyki Stosowanej UW
ul. Dobra 55, 00-312 Warszawa
Telefony, adresy e-mail

Wydarzenia w ILS

Ukazało się elektroniczne wydanie nowego numeru czasopisma Lingua Legis, rocznika publikującego artykuły naukowe z dziedziny przekładu prawnego i specjalistycznego, wydawanego przez Instytut Lingwistyki Stosowanej Uniwersytetu Warszawskiego...

Czytaj więcej

Z radością informujemy, że dr Janina Mołczanow z ILS UW otrzymała grant NCN w ramach konkursu OPUS na realizację projektu pod tytułem „Korelaty percepcyjne i akustyczne akcentu rytmicznego.”

Czytaj więcej

Z radością informujemy, że pan Dariusz Skotarek (2. rok studiów licencjackich w ILS) został laureatem VII Międzynarodowej Olimpiady Języka Rosyjskiego, Literatury i Kultury Rosyjskiej dla studentów w Kaliningradzie, zajmując pierwsze miejsce.

Serdecznie gratulujemy!

Czytaj więcej

W czwartek 17 maja 2018 r. w sali konferencyjnej Instytutu Lingwistyki Stosowanej odbyła się bilateralna lekcja wirtualna (VC) – kolejna już z Uniwersytetem w La Lagunie w Hiszpanii. Te ważne z dydaktycznego punktu widzenia wydarzenia organizujemy w Instytucie z sukcesem od wielu lat – jesteśmy...

Czytaj więcej

Koła naukowe

jis_logo_poziome

Konferencje

profesor Anna Duszak

© Instytut Lingwistyki Stosowanej UW | Kontakt | Webmaster | Ciasteczka / Cookies