Instytut Lingwistyki Stosowanej UW

Instytut Lingwistyki Stosowanej

Instytut Lingwistyki Stosowanej to najstarsza i jedna z najlepszych w Polsce jednostek naukowo-dydaktycznych zajmująca się badaniami w dziedzinie szeroko pojętego językoznawstwa stosowanego, w tym badaniami nad przekładem oraz przyswajaniem i nauczaniem języków obcych. W kręgu naszych zainteresowań znajdują się także badania językoznawcze i literaturoznawcze. O wysokiej randze Instytutu świadczy udział pracowników w życiu naukowym w Polsce i za granicą, a także publikacje o zasięgu ogólnopolskim i międzynarodowym. Należymy do takich prestiżowych światowych konsorcjów zrzeszających najlepsze jednostki akademickie zajmujące się przekładem jak: EMCI, EMT i CIUTI.
Na studiach I i II stopnia kształcimy tłumaczy, mediatorów międzykulturowych oraz nauczycieli języków obcych, a nasi absolwenci są od lat cenionymi pracownikami instytucji unijnych oraz innych jednostek europejskich i krajowych, a także nauczycielami języków obcych w kraju i za granicą.
logo emt logo emci logo ciuti

Co nowego?

Rejestracja kandydatów do Szkół Doktorskich UW

Szanowni Państwo, do 28 czerwca trwa w systemie IRK rejestracja kandydatów do Szkół Doktorskich UW. Wszelkie informacje na temat wymagań, zasad rekrutacji i jej harmonogramu znaleźć można na stronie szkół…

Termin letniej sesji egzaminacyjnej

Decyzją Pani Kierownik jednostki dydaktycznej WLS, dr hab. Svitlany Romaniuk, letnia sesja egzaminacyjna na kierunku studiów lingwistyka stosowana odbędzie się w bloku I (tj. 15.06.2020 r. – 5.07.2020 r.).  

Nowy numer czasopisma Lingua Legis

Na stronie https://lingua.ils.uw.edu.pl/index.php/lingualegis  został właśnie opublikowany nowy numer czasopisma Lingua Legis, wydawanego przez ILS UW pod auspicjami Polskiego Towarzystwa Tłumaczy Przysięgłych i Specjalistycznych TEPIS. Zapraszamy do lektury!  

Zajęcia w dniach 8-9 maja 2020

Decyzją Dziekana oraz Prodziekan ds. Studenckich Wydziału Lingwistyki Stosowanej  w dniach 8-9.05.2020, wskazanych w kalendarzu akademickim jako dni wolne z powodu Juwenaliów, odbywają się normalne zajęcia wynikające z planu – w trybie zdalnym.

Dzień Otwarty UW online

Już 25 kwietnia o godz. 10:00 zapraszamy na Dzień Otwarty UW Online! Podczas transmisji na fanpage’u @Uniwersytet Warszawski poznasz lepiej uczelnię oraz dowiesz się więcej o studiach i rekrutacji na UW.…
Skip to content